Aktivity

RODINY S DĚTMI


Pohádková stezka

Trasa pohádkové stezky je dlouhá přibližně 17 km, ale dá se rozdělit na jednotlivé trasy.  Čeká vás na ní deset pohádkových bytostí z krkonošských pohádek od české spisovatelky Marie Kubátové. Každá zastávka je příjemným místem k odpočinku a kromě pohádek zde najdeme vždy malou atrakci pro děti. Hlavním úkolem pohádkové stezky je seznámit malé i velké návštěvníky s nádhernými místy této překrásné horské obce.

V infocentru na Pomezních Boudách obdržíte za poplatek mapku a po obkreslení všech ornamentů pohádek se můžete těšit na malý dárek. Více informací zde: http://www.pohadkova-stezka.cz

Chata Krakonoš s čertovým mlýnkem (2,5 km)

U pensionu Krakonoš najdeme nádherný Čertův Mlýn se sochou Krakonoše v nadživotní velikosti. Tato socha leží nedaleko Spáleného mlýna na žluté turistické trase.


DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

 


Dokonalý odpočinek vás čeká přímo u nás - v Restauraci U Kostela. Po úžasném výletu s nepřebernými výhledy na východní Krkonoše, můžete relaxovat a občerstvit se v naší pohádkové restauraci. V interiéru naleznete 80 míst a dvoupatrový dětský hrad. Dále nabízíme venkovní zastřešenou terasu s krbem, kde naleznete útočiště před deštěm, nebo ostrým sluníčkem. Restaurace umožňuje též zahradní posezení v těsné blízkosti našeho dětského hřiště, které nabízí vyžití jak pro nejmenší, tak pro jejich starší sourozence a kamarády. Děti se lehce zabaví a vy v jejich blízkosti můžete v klidu ochutnávat naše krkonošská jídla, zvěřinové speciality a pro děti vybírat z jídelního lístku naše domácí bramborové šišky s mákem, přelité povidlovou omáčkou, nadýchané lívanečky posazené ve vanilkovém krému, podávané s horkými borůvkami a šlehačkou.


Kostel sv. Petra a Pavla


O postavení Kostela sv. Petra a Pavla v Malé Úpě se v roce 1784 zasloužil císař Josef II. Tento památný kostel se nachází přímo v historickém centru obce Malá Úpa blízko naší restaurace. V roce 1791 byl kostel zasvěcen patronům Petru a Pavlovi, avšak po zásahu bleskem dřevěný kostel shořel. Ihned byla zahájena výstavba nového zděného kostela a proběhla zde první mše. V současné době jeden z nejvýše položených kostelů v České republice (975 m) si můžete prohlédnout společně s malým hřbitovem a nedaleko hřbitovní zdi jsou umístěny letadlové trosky z druhé světové války.


TURISTIKA – CELODENNÍ VÝLETY


Sněžka ( 9 km ) - jednou z nejúžasnějších dominant Krkonošských hor je Sněžka – nejvyšší hora České Republiky (1602 m.n.m.). Na Sněžku vede lanovka z Pece pod Sněžkou. Spokojeni budou i milovníci romantických horských procházek. Na vrcholu Sněžky je Česká poštovna, ze které můžete poslat písemné pozdravy domů.

Velký a Malý Stav - jsou krásná jezera ledovcového původu na polské straně Krkonoš. Návštěvníci nejvíce obdivují jejich průzračnou hladinu, kterou si nechtějí nechat ujít. Jezera lze vidět z hřebene anebo zblízka.

Pramen Labe a Pančavský vodopád - naše největší řeka Labe pramení v Krkonoších v Labské louce. Od roku 1968 je na kamenné zdi vytesáno 24 znaků měst, kterými Labe protéká. Nedaleko můžeme také vidět Pančavský vodopád - nejvyšší vodopád v České Republice, který měří 148 m.

Černohorské rašeliniště - je přírodní rezervace, která je součástí  krkonošského národního parku. Obdivovat tu můžeme nádhernou 2 km naučnou trasu, která se nachází mezi Černou a Světlou horou. Celková rozloha je 65 ha.

Lesní hrádek Aichelburg ( 8km ) - byl znovu zpřístupněn v roce 2000. Romantický lesní hrádek se nachází v Temném dole a je obklopen vyhlídkovou věží s cimbuřím a slovanskou vlajkou. Klíče od hrádku si můžete zapůjčit v galerii Veselý Výlet v Temném Dole.

Rozhledna Hnědý Vrch - je nejvýše položená rozhledna v oblasti Krkonoš v nadmořské výšce 1207 m. Rozhledna je vysoká 31 m a byla otevřena v roce 2009. Každého návštěvníka uchvátí úžasný výhled na Sněžku, Růžovou horu a Pěnkavčí vrch.

Zajímavým místem je Křížová cesta ( 8 km ) - která byla obnovena v roce 2001. Obdivuhodné jsou tu vystavené obrazy namalované technikou smaltové malby od výtvarníka Aleše Lamra. Cesta vede z Maršova ke kapli sv. Anny, poté směrem na Svatou horu a končí u studánky s léčivou vodou.

ZOO Dvůr Králové nad Labem ( 45 km ) - Afriku můžete navštívit ve Dvoře Králové, kde se nachází nejznámější a největší zoologická zahrada v České republice. Zoo se pyšní největším počtem zvířat (přes 2000 kusů). V letní sezóně vás nejvíce zaujme úžasné africké safari o rozloze 60 ha. Nadšení řidiči mohou využít své vlastní auto a ostatní se mohou projet safari busem. Navštivte také: http://www.zoodvurkralove.cz/

Adršpašské skály (48 km) - jsou jedním z nejnavštěvovanějších a největších skalních měst ve střední Evropě. Toto skalní město fascinuje svými pískovcovými útvary a přitahuje nejen turisty, ale i horolezce. Na některá místa se dostanete pouze po žebřících a schodech, jako například k nádhernému vysoce položenému skalnímu jezírku, kde se můžete svést na pramici. Zcela jistě vás okouzlí malý a velký vodopád.

PŘI NEPŘÍZNI POČASÍ


Bowling:

  • pouze 3km od Nás (Restaurace U Kostela) pěšky, na kole nebo na běžkách za zábavou v jakémkoli ročním období
  • 4 bowlingové dráhy, každá pro 5 osob (hraje se v půjčené obuvi nebo vlastní, čisté se světlou podrážkou)
  • k tomu si můžete dát pravou italskou pizzu

Vaše rezervace


Novinky
15 kg mouky a nekonečná práce, protože těsto stále kynulo


Krkonošské kyselo

Kysela bude dost celou zimu. Jaroušek udělal opravdu velkou zásobu hlavní suroviny, bez které nejde krkonošské kyselo uvařit.Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion.krkonose-ukostela.cz