Výlety do Polska

AQUAPARKY V KARPACZI


Zhruba 25 km od Malé Úpy se nachází malé polské městečko Karpacz. V tomto městečku najdete zajímavý skandinávský kostel Wang. My Vás ale chceme upozornit na dva nově vybudované hotely s úžasnými aquaparky, které nejen za nepříznivého počasí udělají radost všem, od malých plaváčků, přes teenagery a rodiče až po babičky a dědečky…

V hotelu SANDRA si užijete 25metrový bazén s umělým vlnobitím a několik  brouzdališť a skluzavek pro nejmenší návštěvníky. Milovníkům adrenalinu jsou určeny tobogány a dravá řeka, která vás bude divoce unášet korytem. Regenerovat se můžete v relaxační zóně s vnitřními i venkovními vířivkami, solné jeskyni nebo sauně.

V hotelu GOLEBIWSKY je umístěn aquapark TROPICANA, kde najdete také mnoho atrakcí a lákadel. Celý areál Vás překvapí svou velikostí. Naleznete zde 3 tobogány, trychtýř, 8 různých vířivek, solnou jeskyni a sauny. Velkou atrakcí je sauna s různými druhy chlazení. Osvěžit se můžete studenou vodou, ale také sněhem. Nechybí zde ani posilovna pro sportovce. Dále je tu také plavecký 23-metrový bazén, divoká řeka a venkovní bazén s atrakcemi. Vše je v ceně vstupného, navíc děti do 4 let mají vstup zdarma. Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, neváhejte!

Park miniatur památek Dolního Slezka se nachází v nedalekém městečku Kowari. Hned za hraničním přechodem na Pomezních boudách můžete navštívit tento okouzlující park, který vznikl v roce 2003. Modely jsou zmenšené většinou v měřítku 1:25 (hrady, zámky, kláštery, zříceniny), ale i v měřítku 1:50 - například nejvyšší hora ČR Sněžka. Miniatury jsou do nejmenších detailů věrnou  kopií originálu a jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné povětrnostním vlivům. Přes zimu se miniatury kvůli poškození schovávají. Ani nepříznivé počasí tento výlet nemůže překazit, protože se dá parkem procházet i za deště, zdarma je k dispozici zapůjčení deštníků.
www.park-miniatur.com

SMAŽENÍ PSTRUHŮ


Kowar je zajímavé městečko, za kterým směrem na Karpacz leží oblíbená Smažalniu Ryb FLIPER.

Ryby jsou pevnou součástí moderní, zdravé a také dietní kuchyně, v restauraci můžete ochutnat místní rybí speciality. Připravena je atraktivní nabídka: návštěvníci si mohou sami ulovit svého pstruha, kterého kuchař potom chutně usmaží a naservíruje. Ostatní si mohou pochutnat na rybí polévce. Výborně se najíte a můžete se přitom kochat výhledem na Krkonoše.

POLSKÉ TRHY


Velmi navštěvované jsou v Polsku trhy. Pokud jedete z hraničního přechodu na Pomezních Boudách, nejbližší větší trh naleznete v Kamienne Góre. Na trhu najdete, na co jen pomyslíte. Na rozdíl od většiny našich tržnic tam neprodávají jen zboží z Číny, ale také kvalitní výrobky z Polska či jiných evropských zemí. Cena je zpravidla o dost příznivější, než v klasických kamenných obchodech za stejné zboží. Nabízí se věci vkusné i kýče, nakupovat můžete oblečení, obuv, textil, drogerii, nábytek i potraviny. Někteří lidé sem jezdí pro čerstvou zeleninu, protože Poláci jsou výborní zemědělci.


Vaše rezervace


Novinky
15 kg mouky a nekonečná práce, protože těsto stále kynulo


Krkonošské kyselo

Kysela bude dost celou zimu. Jaroušek udělal opravdu velkou zásobu hlavní suroviny, bez které nejde krkonošské kyselo uvařit.Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion.krkonose-ukostela.cz