Výlety

Aquapark Trutnov (30 km)

Nezapomenutelná zábava čeká návštěvníky všech věkových kategorií v Trutnově. Naleznete zde venkovní vyhřívané koupaliště s obrovským množstvím neobvyklých atrakcí. Tento vodní areál tvoří krytý 25m dlouhý bazén, vyhřívané venkovní koupaliště, tobogán, chrliče vody i dětský bazének. Nezáleží na počasí, příjemně je v trutnovském koupališti i v chladnějších dnech díky teplému výhřevu vody. Velmi zajímavé jsou také vyhřívané laguny s postupným vstupem do vody. Pro milovníky plavání je tu pět plaveckých drah a skokanské můstky. Děti se mohou vyřádit na tobogánu (96 m dlouhý), skluzavce, dětském koutku s vodopádem či u stolního tenisu. Součástí dětského hřiště jsou houpačky, prolézačky, skluzavky i domečky. Intenzivní zážitek slibují sportovní atrakce. V areálu se nachází kurt na plážový volejbal, nohejbal, ženy si mohou zacvičit aerobik, dále je tu půjčovna sportovních a plaveckých potřeb a novinkou jsou trampolíny či fitbox. Rychlé občerstvení za přijatelnou cenu nabízí příjemná restaurace. Součástí areálu je i solárium a sauna. Celý areál je ohraničen travnatou plochou, která je celoročně udržována. Otevřeno je v červnu 9-19h a v červenci a srpnu 9-20h.

Sejfy Retro park Mladé Buky

Zábavný Sejfy Retro park Mladé Buky (22 km) nabízí skvělé zážitky pro děti i dospělé. Kromě oblíbených dětských atrakcí zde najdete také 50metrovou nádrž s postupným dnem a slunnou stráň se zastíněnými místy. Relaxovat můžete na lehátkách či lavičkách dle svého výběru. Součástí dětského hřiště je pískoviště i brouzdaliště, které zaujmou hlavně menší děti. Pro starší návštěvníky je tu připraveno hřiště na nohejbal, plážový volejbal, také kuželky, stolní tenis a půjčovna sportovních potřeb. Ať už jedete na kole či autem, na vše jsou tam připraveni. Naleznete tu stojany na kola a bezplatné parkoviště. Dále určitě oceníte převlékárny, sprchy s teplou i studenou vodou a po sportovním výkonu občerstvení. Celá rodina může strávit společný čas bez stresu a přitom si aktivně odpočinout. Areál se nachází na rozsáhlém pozemku přirozeně ohraničeném lesem, 1 km od hlavní komunikace Trutnov - Pec pod Sněžkou, uprostřed panenské přírody, přímo v zóně Krkonošského národního parku.

Aquaparky v Karpaczi

Zhruba 25 km od Malé Úpy se nachází malé polské městečko Karpacz. V tomto městečku najdeme zajímavý skandinávský kostel Wang. My Vás ale chceme upozornit na dva nově vybudované hotely s úžasnými aquaparky, které nejen za nepříznivého počasí udělají radost všem, od malých plaváčků, přes teenagery a rodiče až po babičky a dědečky…

V hotelu SANDRA si užijete 25metrový bazén s umělým vlnobitím a několik  brouzdališť a skluzavek pro nejmenší návštěvníky. Milovníkům adrenalinu jsou určeny tobogány a dravá řeka, která vás bude divoce unášet korytem... Regenerovat můžete v relaxační zóně s vnitřními i venkovními vířivkami, solné jeskyni nebo sauně.

V hotelu GOLEBIWSKY je umístěn aquapark TROPICANA, kde najdete také mnoho atrakcí a lákadel. Celý areál Vás překvapí svou velikostí. Naleznete zde 3 tobogány, trychtýř, 8 různých vířivek, solnou jeskyni a sauny. Velkou atrakcí je sauna s různými druhy chlazení. Osvěžit se můžete studenou vodou, ale také sněhem. Nechybí zde ani posilovna pro sportovce. Dále je tu také plavecký 23-metrový bazén, divoká řeka a venkovní bazén s atrakcemi. Vše je v ceně vstupného, navíc děti do 4 let mají vstup zdarma. Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, neváhejte.

Park miniatur památek Dolního Slezka se nachází v nedalekém městečku Kowar. Hned za hraničním přechodem na Pomezních boudách můžete navštívit tento okouzlující park, který vznikl v roce 2003. Modely jsou zmenšené většinou v měřítku 1:25 (hrady, zámky, kláštery, zříceniny), ale i v měřítku 1:50 - například nejvyšší hora ČR Sněžka. Miniatury jsou do nejmenších detailů věrnou  kopií originálu a jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné povětrnostním vlivům. Přes zimu se miniatury kvůli poškození schovávají. Ani nepříznivé počasí tento výlet nemůže překazit, protože se dá parkem procházet za deště, zdarma je k dispozici zapůjčení deštníků.
www.park-miniatur.com

Smažení pstruhů

Kowar je zajímavé městečko, za kterým směrem na Karpacz leží oblíbená Smažalniu Ryb FLIPER.

Ryby jsou pevnou součástí moderní, zdravé a také dietní kuchyně, v restauraci můžete ochutnat místní rybí speciality. Připravena je atraktivní nabídka: návštěvníci si mohou sami ulovit svého pstruha, kterého kuchař potom chutně usmaží a naservíruje. Ostatní si mohou pochutnat na rybí polévce. Výborně se najíte a můžete se přitom kochat výhledem na Krkonoše.

Polské trhy

Velmi navštěvované jsou v Polsku trhy. Pokud jedete z hraničního přechodu na Pomezních Boudách, nejbližší větší trh naleznete v Kamienne Góre. Na trhu najdete, na co jen pomyslíte. Na rozdíl od většiny našich tržnic tam neprodávají jen zboží z Číny, ale také kvalitní výrobky z Polska či jiných evropských zemí. Cena je zpravidla o dost příznivější, než v klasických kamenných obchodech za stejné zboží. Nabízí se věci vkusné i kýče, nakupovat můžete oblečení, obuv, textil, drogerii, nábytek i potraviny. Někteří lidé sem jezdí pro čerstvou zeleninu, protože Poláci jsou výborní zemědělci.Rychlý kontakt:

Marta Patzeltová

724330713 


Vaše rezervace


Novinky
15 kg mouky a nekonečná práce, protože těsto stále kynulo


Krkonošské kyselo

Kysela bude dost celou zimu. Jaroušek udělal opravdu velkou zásobu hlavní suroviny, bez které nejde krkonošské kyselo uvařit.Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion.krkonose-ukostela.cz