Výlety

Aquapark Trutnov (30 km)

Nezapomenutelná zábava čeká návštěvníky všech věkových kategorií v Trutnově. Naleznete zde venkovní vyhřívané koupaliště s obrovským množstvím neobvyklých atrakcí. Tento vodní areál tvoří krytý 25m dlouhý bazén, vyhřívané venkovní koupaliště, tobogán, chrliče vody i dětský bazének. Nezáleží na počasí, příjemně je v trutnovském koupališti i v chladnějších dnech díky teplému výhřevu vody. Velmi zajímavé jsou také vyhřívané laguny s postupným vstupem do vody. Pro milovníky plavání je tu pět plaveckých drah a skokanské můstky. Děti se mohou vyřádit na tobogánu (96 m dlouhý), skluzavce, dětském koutku s vodopádem či u stolního tenisu. Součástí dětského hřiště jsou houpačky, prolézačky, skluzavky i domečky. Intenzivní zážitek slibují sportovní atrakce. V areálu se nachází kurt na plážový volejbal, nohejbal, ženy si mohou zacvičit aerobik, dále je tu půjčovna sportovních a plaveckých potřeb a novinkou jsou trampolíny či fitbox. Rychlé občerstvení za přijatelnou cenu nabízí příjemná restaurace. Součástí areálu je i solárium a sauna. Celý areál je ohraničen travnatou plochou, která je celoročně udržována. Otevřeno je v červnu 9-19h a v červenci a srpnu 9-20h.

Sejfy Retro park Mladé Buky

Zábavný Sejfy Retro park Mladé Buky (22 km) nabízí skvělé zážitky pro děti i dospělé. Kromě oblíbených dětských atrakcí zde najdete také 50metrovou nádrž s postupným dnem a slunnou stráň se zastíněnými místy. Relaxovat můžete na lehátkách či lavičkách dle svého výběru. Součástí dětského hřiště je pískoviště i brouzdaliště, které zaujmou hlavně menší děti. Pro starší návštěvníky je tu připraveno hřiště na nohejbal, plážový volejbal, také kuželky, stolní tenis a půjčovna sportovních potřeb. Ať už jedete na kole či autem, na vše jsou tam připraveni. Naleznete tu stojany na kola a bezplatné parkoviště. Dále určitě oceníte převlékárny, sprchy s teplou i studenou vodou a po sportovním výkonu občerstvení. Celá rodina může strávit společný čas bez stresu a přitom si aktivně odpočinout. Areál se nachází na rozsáhlém pozemku přirozeně ohraničeném lesem, 1 km od hlavní komunikace Trutnov - Pec pod Sněžkou, uprostřed panenské přírody, přímo v zóně Krkonošského národního parku.

Aquaparky v Karpaczi

Zhruba 25 km od Malé Úpy se nachází malé polské městečko Karpacz. V tomto městečku najdeme zajímavý skandinávský kostel Wang. My Vás ale chceme upozornit na dva nově vybudované hotely s úžasnými aquaparky, které nejen za nepříznivého počasí udělají radost všem, od malých plaváčků, přes teenagery a rodiče až po babičky a dědečky…

V hotelu SANDRA si užijete 25metrový bazén s umělým vlnobitím a několik  brouzdališť a skluzavek pro nejmenší návštěvníky. Milovníkům adrenalinu jsou určeny tobogány a dravá řeka, která vás bude divoce unášet korytem... Regenerovat můžete v relaxační zóně s vnitřními i venkovními vířivkami, solné jeskyni nebo sauně.

V hotelu GOLEBIWSKY je umístěn aquapark TROPICANA, kde najdete také mnoho atrakcí a lákadel. Celý areál Vás překvapí svou velikostí. Naleznete zde 3 tobogány, trychtýř, 8 různých vířivek, solnou jeskyni a sauny. Velkou atrakcí je sauna s různými druhy chlazení. Osvěžit se můžete studenou vodou, ale také sněhem. Nechybí zde ani posilovna pro sportovce. Dále je tu také plavecký 23-metrový bazén, divoká řeka a venkovní bazén s atrakcemi. Vše je v ceně vstupného, navíc děti do 4 let mají vstup zdarma. Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, neváhejte.

Park miniatur památek Dolního Slezka se nachází v nedalekém městečku Kowar. Hned za hraničním přechodem na Pomezních boudách můžete navštívit tento okouzlující park, který vznikl v roce 2003. Modely jsou zmenšené většinou v měřítku 1:25 (hrady, zámky, kláštery, zříceniny), ale i v měřítku 1:50 - například nejvyšší hora ČR Sněžka. Miniatury jsou do nejmenších detailů věrnou  kopií originálu a jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné povětrnostním vlivům. Přes zimu se miniatury kvůli poškození schovávají. Ani nepříznivé počasí tento výlet nemůže překazit, protože se dá parkem procházet za deště, zdarma je k dispozici zapůjčení deštníků.
www.park-miniatur.com

Smažení pstruhů

Kowar je zajímavé městečko, za kterým směrem na Karpacz leží oblíbená Smažalniu Ryb FLIPER.

Ryby jsou pevnou součástí moderní, zdravé a také dietní kuchyně, v restauraci můžete ochutnat místní rybí speciality. Připravena je atraktivní nabídka: návštěvníci si mohou sami ulovit svého pstruha, kterého kuchař potom chutně usmaží a naservíruje. Ostatní si mohou pochutnat na rybí polévce. Výborně se najíte a můžete se přitom kochat výhledem na Krkonoše.

Polské trhy

Velmi navštěvované jsou v Polsku trhy. Pokud jedete z hraničního přechodu na Pomezních Boudách, nejbližší větší trh naleznete v Kamienne Góre. Na trhu najdete, na co jen pomyslíte. Na rozdíl od většiny našich tržnic tam neprodávají jen zboží z Číny, ale také kvalitní výrobky z Polska či jiných evropských zemí. Cena je zpravidla o dost příznivější, než v klasických kamenných obchodech za stejné zboží. Nabízí se věci vkusné i kýče, nakupovat můžete oblečení, obuv, textil, drogerii, nábytek i potraviny. Někteří lidé sem jezdí pro čerstvou zeleninu, protože Poláci jsou výborní zemědělci.Rychlý kontakt:

Marta Patzeltová

724330713 


Vaše rezervace


Novinky
Krakonošovi lyžníci :)


Závody rohaček

Pojďte s námi za krásou historie :)Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion.krkonose-ukostela.cz